Belka
Piątek, 24 Maja 2024   imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 
Wiadomości
 
Aromatyczne ziemniaczki z koperkiem -3 pomysły na szybki obiad z piekarnika

Aromatyczne ziemniaczki z koperkiem -3 pomysły na...

Data dodania: 2022-06-03
Kiedy mamy niewiele czasu na gotowanie, wyjściem awaryjnym może być zamówienie czegoś na wynos, jednak żaden dowóz nie zadziała tak szybko, jak domowy piekarnik. Bo mając sprawne urządzenie w domu, papier, woreczki do pieczenia czy folię aluminiową i kilka prostych składników, możemy wyczarować pyszny obiad! więcej »
 
Smacznie, zdrowo, kolorowo – jedzenie warzyw nie musi być nudne!

Smacznie, zdrowo, kolorowo – jedzenie warzyw nie...

Data dodania: 2022-05-14
Coraz więcej osób chce odżywiać się zdrowiej lub zachęcić do tego swoją rodzinę, a świeże, wiosenne warzywa zdecydowanie nam to ułatwiają. Najlepiej wdrożyć metodę małych kroków i wybierać te, których smak lubimy. Przyniesie to lepsze efekty niż zmuszanie się do chrupania marchewek czy słupków selera naciowego, którego do tej pory nie darzyliśmy sympatią.  więcej »
 
Świąteczne gotowanie – nie zapomnij o bioodpadach!

Świąteczne gotowanie – nie zapomnij o bioodpadach!

Data dodania: 2022-04-08
Intensywny czas spędzony w kuchni przed Wielkanocą skutkuje suto zastawionym stołem świątecznym i… mnóstwem odpadów, szczególnie tych organicznych. W ferworze pracy często zapominamy o tym, że możemy wykorzystać powtórnie obierki i resztki warzyw jako wartościowy kompost. Podpowiadamy, co wyrzucać do bioodpadów, a co nie powinno się tam znaleźć i jak czerpać z potencjału odpadów organicznych. więcej »
 
Nowy partner Oławskiej Karty Seniora i Oławskiej Karty Dużej Rodziny

Nowy partner Oławskiej Karty Seniora i Oławskiej...

Data dodania: 2022-04-05
Do grona partnerów „Oławskiej Karty Seniora” i „Oławskiej Karty Dużej Rodziny” dołączyła Małgorzata Matyja, prowadząca firmę pod nazwą Biznes Mix.  więcej »
 
Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej

Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej

Data dodania: 2022-03-25
Zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej staje się faktem: 28 marca ruszają pierwsze przełączenia a do 28 czerwca przejście na DVB-T2/HEVC nastąpi w całym kraju. więcej »
 
KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla uchodźców trafiło do Wrocławia

KiK wspiera Ukrainę – 35 palet produktów dla...

Data dodania: 2022-03-16
60 000 produktów o łącznej wartości 250 000 euro – właśnie tyle zdecydowała się przekazać firma KiK na rzecz pomocy uchodźcom z Ukrainy. Sieć dyskontów niespożywczych zapowiada, że to nie koniec działań pomocowych dla osób uciekających przed wojną, a docelowa kwota wsparcia przekroczy 5 000 000 euro. więcej »
 
5 sposobów na lepsze pakowanie

5 sposobów na lepsze pakowanie

Data dodania: 2022-02-23
Ferie, wakacje, urlop, wyjazd służbowy czy szkolna wycieczka – okazji do krótkich i dłuższych wyjazdów jest mnóstwo. Niezależnie od tego, czy wybieramy się gdzieś już teraz, czy dopiero gdy zrobi się cieplej, warto mieć w zanadrzu kilka patentów na lepsze pakowanie. Podziękujecie sobie później! więcej »
 
Sprzątanie bez chemii. Jak zrobić domowe detergenty?

Sprzątanie bez chemii. Jak zrobić domowe detergenty?

Data dodania: 2021-09-24
Każdy ma w domu „gospodarczą szafkę”. Co się w niej znajduje? Najczęściej szereg detergentów i środków czystości – płyny do podłóg, czyszczenia dywanów i okien, proszki do prania czy odkamieniacze. Są niczym żołnierze gotowi do walki o czystość naszego domu. Warto jednak zastanowić się, czy naprawdę potrzebujemy całej tej armii? W końcu alternatywa jest tańsza i bardziej przyjazna środowisku. więcej »
 
Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych – co stosować w terapii domowej?

Leczenie nadwrażliwości szyjek zębowych – co...

Data dodania: 2020-06-05
Chyba nikt nie lubi chodzić do dentysty. Dźwięk dochodzący z gabinetu stomatologicznego budzi lęk nawet u dorosłych, a borowanie zębów kojarzy się z największą traumą dzieciństwa. Rzadko kiedy możemy dostać się do lekarza natychmiastowo, szczególnie teraz – w okresie pandemii COVID-19. Sytuacja jest szczególnie trudna w przypadku osób cierpiących na nadwrażliwość szyjek zębowych. Dlaczego? Bo ból atakuje ich od rana do nocy, jest obecny zawsze. więcej »
 
Terapeutyczny efekt wiosennych porządków – nie takie sprzątanie straszne, jeśli robi się je z głową!

Terapeutyczny efekt wiosennych porządków – nie...

Data dodania: 2020-03-27
Nie każdy lubi sprzątać, ale wiosenne porządki to coś więcej niż tylko odświeżanie przestrzeni. Pomagają „oczyścić” głowę i symbolicznie pożegnać się z męczącą zimą, przygotowując na to, co „nowe” i „świeże”. Terapeutyczny efekt wiosennych porządków z pewnością uda nam się osiągnąć, jeśli zabierzemy się do nich w przemyślany sposób.  więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 65
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola