Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Już w ten weekend Oławski Jarmark Bożonarodzeniowy

Data dodania: 2018-12-13
  Zobaczcie jak było rok temu: Artykuł Już w ten weekend Oławski Jarmark Bożonarodzeniowy pochodzi z serwisu Gmina Oława. więcej »
 
 

Uwaga na oblodzenie - ostrzeżenie meteorologiczne

Data dodania: 2018-12-13
Więcej informacji – kliknij tutaj Artykuł Uwaga na oblodzenie – ostrzeżenie meteorologiczne pochodzi z serwisu Gmina Oława. więcej »
 
 

Konkurs ofert na realizację zadań z zakresu pomocy...

Data dodania: 2018-12-13
Oferty należy składać do 31 grudnia br. do godziny 10.00 w sekretariacie Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej na ul. św. Rocha 3 w Oławie w trwale zamkniętej kopercie opatrzonej napisem &ldquo... więcej »
 
 

Gmina Oława znów na I miejscu w Dolnośląskich...

Data dodania: 2018-12-12
Puchar dla gminy Oława z rąk prezesa Zarządu Rady Dolnośląskiego Zrzeszenia LZS Leszka Noworóla odebrali obecni na uroczystości p.o. wójta gminy Oława Henryk Kuriata oraz sekretarz ... więcej »
 
 

Recytowali po angielsku i niemiecku

Data dodania: 2018-12-12
Uczniowie dobrze opanowali zarówno języki obce, jak i recytowany tekst, wykazali się także dużymi zdolnościami aktorskimi. Oprawy scenicznej również nie zabrakło. Komisja konkursow... więcej »
 
 

Nowy gaśniczy w oławskiej JRG

Data dodania: 2018-12-11
Gdy pod koniec ubiegłego roku nowopowołany Komendant Powiatowy PSP w Oławie kpt. Bartłomiej Marcinów zgłosił gotowość do udziału w projekcie Dolnośląskiej Komendy Wojew... więcej »
 
 

Uroczyste przekazanie samochodu PSP

Data dodania: 2018-12-11
Na uroczystości obecny był zastępca Dolnośląskiego Komendanta Wojewódzkiego bryg. Piotr Grzyb, który w asyście przedstawicieli samorządów powiatu oławskiego, dokonał... więcej »
 
 

W sobotę Mikołaj odwiedził dzieci w Gaju Oławskim

Data dodania: 2018-12-11
Zabawę poprowadził Teatr Urwis z Krakowa, który rozpoczął od krótkiego przedstawienia teatralnego, a następnie zachęcił licznie zgromadzone dzieci do wspólnej zabawy. Na zako... więcej »
 
 

Mikołajki w Bibliotece w Godzikowicach

Data dodania: 2018-12-11
W trakcie zajęć dzieci upiększyły choinkę własnoręcznie zrobionymi ozdobami świątecznymi, wysłuchały słuchowiska o św. Mikołaju, piosenek  i bajek mik... więcej »
 
 

Podwórko Talentów Nivea otwarte

Data dodania: 2018-12-10
Przypomnijmy, że Marcinkowice wzięły udział w internetowym konkursie ogłoszonym przez firmę Nivea. Organizator zapewnił wykonanie Podwórek dla lokalizacji, które otrzymały najw... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 38
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola