Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

KPP Oława - działania EDWARD 2018

 
W dniu 19 września 2018 r. obchodzony był Europejski Dzień Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. W związku z prowadzonymi dwudziestoczterogodzinnymi działaniami EDWARD 2018 mającymi na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach, funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Oławie przygotowali działania informacyjno-edukacyjne, do udziału w których zaproszono młodzież Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie. Podczas wydarzenia odbył się pokaz ratownictwa medycznego wykonany przez Zespół Pogotowia Ratunkowego. Wykorzystując symulator zderzeń uczestnicy mieli okazję przekonać się jakie zagrożenie niesie za sobą niekorzystanie z pasów bezpieczeństwa. Ponadto korzystając z zaprezentowanych ALKOgogli, w atmosferze świetnej zabawy każdy miał możliwość doświadczyć zagrożenia wynikającego z upośledzenia zmysłów występującego po spożyciu alkoholu. Młodzież miała możliwość nauki prowadzenia resuscytacji. Osoby zainteresowane wydarzeniem otrzymały odblaski oraz materiały informacyjne omawiające różne aspekty bezpieczeństwa oraz promujące Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Z całości wydarzenia został nagrany spot promujący bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Celem akcji jest uświadomienie wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, że każdy z nas ma realny wpływ na bezpieczeńtwo w myśl idei - MAŁE DZIAŁANIA PROWADZĄ DO DUŻYCH ZMIAN. Organizatorzy serdecznie dziękują instytucjom i osobom, które zaangażowały się w realizację projektu: - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Oławie - Centrum Kultury i Czytelnictwa Gminy Domaniów - Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego we Wrocławiu - Michał Mycko MiśMed Ratownictwo - Konrad Ciąpała

 


KPP Oława KPP Oława
 
Data pliku video: 2018-09-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola