Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dożynki Gminy Oława 2017

 
Zapraszamy na film z Dożynek Gminy Oława, które odbyły się 26 sierpnia 2017r. w Siedlcach. Dożynki rozpoczęły się mszą świętą w miejscowym kościele. Po mszy, barwny korowód przeszedł na boisko, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości: poświęcenie wieńców dożynkowych, przekazanie chleba dożynkowego wójtowi gminy Oława Janowi Kownackiemu oraz poświęcenie nowo wybudowanej remizy strażackiej. Mogliśmy podziwiać piękne, barwne wieńce dożynkowe. Panie z kół gospodyń wiejskich, klubów seniora i rad sołeckich serwowały swoje wypieki i rękodzieło. Druhowie z OSP Siedlce dali pokaz swoich umiejętności, była piana strażacka, szczudlarze i wiele innych atrakcji dla dzieci. Na scenie oprócz lokalnych zespołów: Klubu Seniora Kalina, Zespołu Pieśni i Tańca Porębiok, na scenie zobaczyliśmy gwiazdy disco polo: Pięknych i Młodych oraz Jorrgusa. Zapraszamy do obejrzenia filmu! :)

 


Gmina Oława
 
Data pliku video: 2017-09-21, Źródło artykułu: youtube.com
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola