Belka
Poniedziałek, 6 Maja 2024   imieniny: Judyta, Jan, Jurand
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 
 

Akademia młodego naukowca w gminnych szkołach

Data publikacji: 2019-05-07, Data modyfikacji: 2019-05-08
A A AWydrukDrukuj  
 
Dodatkowe zajęcia rozwijały kompetencje kluczowe i zwiększały szanse edukacyjne w edukacji. W niniejszym projekcie realizowany był typ projektu A, B i C, D, E. W ramach typu A uczniowie szkół zostały objęte szeregiem zajęć dodatkowych (obok już prowadzonych), które pozwoliły kompleksowo nabywać/rozwijać różnego typu kompetencje; były przeprowadzone zajęcia dodatkowe z przedmiotów  matematycznych, przyrodniczych, językowych i TIK. W ramach projektu przeprowadzone były zajęcia eksperymentalne, głównie z zakresu nauk przyrodniczych oraz matematycznych. Dodatkowe została utworzona w Szkole Podstawowej w Gaci międzyszkolna pracownia przyrodnicza oraz w Szkole Podstawowej w Chwalibożycach  międzyszkolna pracownia matematyczno-informatyczna, które służyły do współdziałania między szkołami w celu lepszego i efektywnego  wykorzystania  posiadanej bazy dydaktycznej. Wszystkie w/w zajęcia były uzupełnieniem zajęć już odbywających się w szkołach. Dodatkowo obie pracownie – matematyczna i przyrodnicza – zostały dostosowanie do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami. W projekcie wspierani byli uczniowie także poprzez dodatkowe zajęcia w zakresie indywidualnej pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi  i edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego przy jego przechodzenia na kolejny etap edukacyjny. Były to zajęcia uzupełniające obecną ofertę szkół A, B, C. W ramach tego działania szkoły były wyposażone w pomoce  dydaktyczne oraz specjalistyczne, sprzęt do rozpoznawania potrzeb rozwojowych i edukacyjnych, materiały dydaktyczne dostosowane do potrzeb uczniów niepełnosprawnych. Zadanie realizowano ze środków Unii Europejskiej w wysokości 85% w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020. Całkowita wartość projektu  wynosiła 438 825,91 zł. Zrealizowano typ projektu: 10.2. Kształtowanie kompetencji kluczowych na rynku pracy, wsparcie nauki języków obcych, nauk matematyczno-przyrodniczych i TIK (ICT) oraz właściwych postaw; 10.2.B. Tworzenie w szkołach warunków do nauczania eksperymentalnego; 10.2.D. Wsparcie w zakresie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w tym wsparcie ucznia młodszego przy jego przechodzeniu na kolejny etap kształcenia; 10.2.E. Doradztwo i opieka psychologiczno-pedagogiczna dla uczniów, ze szczególnym uwzględnieniem problematyki ucznia o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Dodatkowo  był to projekt rozwijający kompetencje cyfrowe, z elementami badawczymi oraz z elementami informacyjno-promocyjnymi i TIK. SP Gać Artykuł Akademia młodego naukowca w gminnych szkołach pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=18454
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
    Kreska
     




    Brak sond
     
    Newsletter
    Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
     
     
    oławski

    Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

    Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

    Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

     

    Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola