Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Zespół Prębiok - I miejsce w Przeglądzie

Data publikacji: 2018-10-02, Data modyfikacji: 2018-10-04
A A AWydrukDrukuj  
 
Fotografia Zespołu zrobiona podczas Dożynek Gminy Oława 2018. Na tegoroczny Przegląd przybyło aż dwadzieścia zespołów z Dolnego Śląska. Ocenie jury podlegały: umiejętności wokalne, taneczne, muzyczne. Zwracano uwagę na ogólny wyraz artystyczny, stroje, a także dobór repertuaru o tematyce ludowej. Zespół Porębiok pod  kierownictwem Sebastiana Pajdy i choreograf Inez Marszałek zaprezentował pieśni i tańce rzeszowskie. Barwne stroje, skoczna muzyka, porywający śpiew chóru i żywiołowy taniec zachwyciły nie tylko jury, ale również zgromadzoną publiczność. Ogromny zaskoczeniem był fakt, że zespół zajął I miejsce w konkursie oraz zdobył nagrodę publiczności. Członkowie zespołu dziękują organizatorom Przeglądu za profesjonalne przygotowanie i wspaniałą atmosferę, a także władzom gminy Oława  – za wsparcie finansowe organizacji wyjazdu zespołu do Lubina. Sebastian Pajda   Dołącz do zespołu! Zapraszamy wszystkie osoby kochające śpiewać i tańczyć, by dołączyły do Zespołu Pieśni i Tańca Porębiok. Przyjdźcie na próbę i spróbuj swoich sił. Zespół spotyka się w każdą środę, o godzinie 18:00, w sali widowiskowej Ośrodka Kultury w Oławie. Zapraszamy! Artykuł Zespół Prębiok – I miejsce w Przeglądzie pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=12730
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola