Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

XVI Matematyczny Marsz na Orientację

Data publikacji: 2018-10-10, Data modyfikacji: 2018-10-13
A A AWydrukDrukuj  
 
Tegoroczny – XVI już marsz – odbył się 7 października w Parku Grabiszyńskim we Wrocławiu. Wzięło w nim udział ok. 1000 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i uczelni wyższych oraz nauczycieli, W tym uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach. Marcinkowicką podstawówkę reprezentowały cztery patrole w składzie: Karolina Bielecka, Nikola Gancarz, Hanna Köpplin, Kinga Błaszkiewicz, Marysia Kucharska, Piotr Jopek, Aleksandra Żyłajtys, Aleksandra Falkowska, Oliwia Junik, Jadwiga Falkowska, Barbara Kołodziej, Aneta Biadalska (nauczyciele). Wszystkie patrole znakomicie poradziły sobie na trasie i w pełnym składzie, w wyznaczonym czasie zjawiły się na mecie z rozwiązanymi zadaniami matematycznymi. Organizatorami tych matematyczno – przyrodniczych zmagań jest Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Fundacja Matematyków Wrocławskich. B.K. fot. archiwum szkoły Artykuł XVI Matematyczny Marsz na Orientację pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=12781
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola