Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wkrótce rozpocznie się przebudowa remizy w Owczarach

Data publikacji: 2018-08-23, Data modyfikacji: 2018-08-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Zakres prac dotyczy przebudowy i rozbudowy zaplecza socjalnego budynku remizy oraz częściową rozbiórkę starego zaplecza. Budowane nowe zaplecze będzie budynkiem parterowym z dachem jednospadowym, przy którym znajdować się będą garaże dla dwóch samochodów. Jednostka OSP Owczary oprócz przebudowy remizy wkrótce będzie mogła pochwalić się nowym samochodem ratowniczo-gaśniczym Volvo o napędzie 4×4 wyposażonym w sprzęt do ograniczenia sfer skażeń chemiczno-ekologicznych. Samochód zostanie przekazany druhom podczas Dożynek Gminy Oława, w przyszłą sobotę w Gaci. Samochód o wartości prawie 790 tys. zł. zakupiono ze środków z kilku źródeł, w tym z budżetu gminy Oława – 346 tys. zł. Więcej informacji o zakupie samochodu – kliknij tutaj. Jednostka OSP Owczary jest jedną z trzech jednostek OSP z gminy Oława która jest wpisana do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Pozostałe dwie jednostki, tj.  z Bystrzycy i Siedlec posiadają na swoim wyposażeniu podobnej klasy samochody ratowniczo-gaśnicze. Jednostka z Siedlec może pochwalić się również nową remizą, którą gmina Oława przekazała druhom podczas ubiegłorocznych dożynek w Siedlcach. Artykuł Wkrótce rozpocznie się przebudowa remizy w Owczarach pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=11289
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola