Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wicemistrz dwóch kółek

Data publikacji: 2018-06-20, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W niedzielę, 17 czerwca 2018 r. na terenie gminy Wilczyce w powiecie sandomierskim, odbyły się V Mistrzostwa Polski Strażaków Państwowej Straży Pożarnej w Kolarstwie Szosowym. Do rywalizacji, na trudnej 60 kilometrowej trasie, stanęło 47 strażaków z całej Polski, a wśród nich reprezentant oławskiej KP PSP st. sekc. Szymon Koszykowski. Pętla o długości 12 kilometrów, ze stromymi podjazdami i niebezpiecznymi zjazdami, bardzo kręta, wymagała od zawodników nie tylko świetnego przygotowania fizycznego ale przede wszystkim doskonałej techniki. W trakcie wyścigu sporo się działo, każdy chciał jechać z przodu grupy ale… w taki sposób żeby nie wystawiać się na wiatr. To powodowało, że kilkukrotnie było blisko kraksy. Podczas pokonywania czwartej pętli, na stromym podjeździe, grupa dziesięciu zawodników „odskoczyła” od peletonu. Szymon, który walczył w tym czasie z silnym skurczem mięśni, został z peletonem. Wiedział, że teraz albo zaryzykuje i da z siebie wszystko albo „tylko” ukończy wyścig. Na krętym, szybkim zjeździe dogonił uciekającą grupę i po kolejnej pętli rozpoczął finisz. Ten niesamowity wysiłek zakończył się zdobyciem II miejsca w kategorii wiekowej 30-39 lat i olbrzymią satysfakcją. Szymon pełni służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej w Oławie. Jego pasją jest sport – już jako młody chłopak trenował podnoszenie ciężarów w oławskim klubie (wicemistrzostwo Polski do 23 lat, kategoria wagowa 77kg). Potem zaczęła się przygoda z rowerem. Od 2010 roku startuje w wyścigach kolarskich, osiągając sukcesy. Jego specjalizacja to kolarstwo górskie ale, jak widać, na szosie też radzi sobie świetnie.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1385
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola