Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Janikowie otwarto bulodrom

Data publikacji: 2018-10-19, Data modyfikacji: 2018-10-21
A A AWydrukDrukuj  
 
Wśród konkurencji – rywalizacja w parach, w których jedna osoba ma na imię Tomasz. Jednak na początek rozegrano partię pokazową w wykonaniu dwóch Tomaszów: organizatora – Tomasza Niewodniczańskiego i zaproszonego gościa – burmistrza miasta Oława Tomasza Frischmanna. –Stowarzyszenie Janików nad Smortawą od kilku lat uczestniczy w działaniach Brzesko-Oławskiej Wsi Historycznej. Uczestniczymy w organizowanych przez BOWH: Europejskich Targach Chłopskich, konferencjach, konkursach i szkoleniach. W ramach pozyskanych poprzez BOWH Grantów uzyskaliśmy szansę na rozbudowę naszego zaplecza sportowego w Janikowie. W tej chwili mamy już na swoim boisku: zieloną siłownię, boisko do siatkówki, boisko do kosza oraz szesnaście twardych pełnowymiarowych torów do gry w boule. (…) Chcemy promować dalej czysto amatorskie granie w bule. Grać może każdy niezależnie od swoich umiejętności. Ważne są tylko chęci i dobra zabawa z kulami. – mówi Tomasz Niewodniczański ze Stowarzyszenia Janików nad Smortawą, a także radny gminy Oława, który od lat organizuje zawody w boule i jest ich wielkim pasjonatem. fot. Gazeta Powiatowa Wiadomości Oławskie Artykuł W Janikowie otwarto bulodrom pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=13177
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola