Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

W Drzemlikowicach uczyli się o ekologii

Data publikacji: 2018-12-04, Data modyfikacji: 2018-12-06
A A AWydrukDrukuj  
 
Uczniowie zapoznali się z filmem edukacyjnym i interaktywną makietą zakładu, a następnie zwiedzili zakład, poznali jego strukturę, budowę i przeznaczenie. Zajęcia poprowadziła pani Karolina Korycka. Nieco wcześniej 8 listopada edukator ekologiczny z firmy Remedia Pani Małgorzata Nosal dnia przeprowadziła w szkole bezpłatne warsztaty edukacyjne nt. recyklingu i gospodarowania odpadami. Obejmowały one całą społeczność uczniowską począwszy od przedszkola aż po klasę 8. Podczas prelekcji uczestnicy otrzymali broszury informacyjne, książki kucharskie z odpadami w tle, zakładki do książek i almanachy – zbiory zasad dbania o środowisko. Dzięki tym zajęciom dzieci dostrzegły konieczność segregacji odpadów i zrozumiały, że niektóre z nich można przetworzyć ponownie. Tekst i zdjęcia – SP Drzemlikowice   Artykuł W Drzemlikowicach uczyli się o ekologii pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=14446
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola