Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

VI TURNIEJ RYCERSKI W OŁAWIE

Data publikacji: 2012-09-15, Data modyfikacji: 2012-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Zapraszamy na VI Turniej Rycerski, który odbędzie się w dniu 15 września na błoniach przy ul. Strzelnej w Oławie. 

Organizatorem tego kulturalnego przedsięwzięcia jest Bractwo Rycerskie „Chorągiew Piastów Śląskich” z Oławy i z Brzegu. Patronat honorowy nad Turniejem objął burmistrz Oławy Franciszek Październik.
Ideą Ruchu Rycerskiego jest krzewienie szerokiej wiedzy historycznej, przybliżanie kultury materialnej okresu średniowiecza, od X w. do końca wieku XV. Dzięki turniejom zarówno młodzież jak i dorośli mogą poznać średniowieczne, codzienne życie dworskie jak i plebejskie, obyczaje, rozrywki, dawne tańce, ubiór, rynsztunek, techniki walki itp. W VI edycji turnieju wezmą udział najznamienitsze grupy rycerskie z terenu całej Polski. Podczas turnieju przedstawiane będą inscenizacje autentycznych wydarzeń historycznych jakie miały miejsce w okresie średniowiecza, a także liczne konkurencje jak walki bojowe, turniej łuczniczy, zapasy, biegi i wiele innych atrakcji.
Zapraszamy wszystkich w tą nietypową podróż historyczną, którą przygotują rycerze z Bractw Rycerskich z całej Polski.
Więcej informacji na stronie internetowej www.bractwo.net.pl.

, Źródło artykułu: http://www.um.olawa.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola