Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Siedlcach i Niwniku

Data publikacji: 2018-09-24, Data modyfikacji: 2018-09-25
A A AWydrukDrukuj  
 
Inwestycja prowadzona jest w ramach większego zadania dot. budowy kanalizacji w Aglomeracji Stanowice. Łącznie powstanie 21 km sieci, 14 przepompowni w 10 miejscowościach gminy. Oprócz wspomnianych wyżej miejscowości tj. Siedlec, Zakrzowa, Godzinowic, Niwnika i Marszowic, zadanie obejmuje również: Gaj Oławski, Jaczkowice, Bolechów, Drzemlikowice i Siecieborowice. Inwestycja została podzielona na 3 części, tzw. kontrakty o łącznej wartości około 24,5 mln zł, z czego 12,5 mln to dofinansowanie ze środków z Unii Europejskiej. Na każdą z nich zostało przeprowadzone oddzielne postępowanie przetargowe. Zakończenie całej inwestycji zaplanowano w 2019 roku. Nieruchomości będą podłączane do 2020 roku.  Po zakończeniu zadania gmina Oława będzie niemal w 100% skanalizowana.   Artykuł Trwa budowa kanalizacji sanitarnej w Siedlcach i Niwniku pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=12324
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola