Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Święto szkoły i otwarcie Zielonej Klasy

Data publikacji: 2018-09-27, Data modyfikacji: 2018-09-28
A A AWydrukDrukuj  
 
50 lat temu Ewa Chrobak z Głuchołaz namalowała uśmiechnięte słoneczko, dziś jest to międzynarodowe odznaczenie nadawane dorosłym przez dzieci. Nasi uczniowie przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny, w którym przypomnieli ceremonię odznaczania Orderem Uśmiechu. Nie zabrakło oczywiście pasowania różą i pucharu pełnego soku z cytryny. Na finał ceremonii cała społeczność uczniowska zaśpiewała piosenkę „Wszystkie dzieci nasze są”  Majki Jeżowskiej – również odznaczonej tym Orderem. W drugiej części uroczystości miało miejsce otwarcie Zielonej Klasy. Przewodniczący wszystkich klas podpisali wspólnie ułożony regulamin korzystania z niej, a zaproszeni goście wraz z dyrekcją szkoły i Samorządem Uczniowskim dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi. Wstęgę przecinali: prezes Stowarzyszenia Uśmiech za Uśmiech – Monika Żurańska – Skalny, dyrektor Gminnego Zespołu Oświaty – Stanisław Górka, dyrektor Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach – Jadwiga Falkowska oraz przewodnicząca i zastępca Samorządu Uczniowskiego Nikola Gancarz i Piotr Jopek. Ksiądz proboszcz  Tomasz Zając oraz ksiądz Paweł Brożyna poświęcili Zieloną Klasę, aby nauka w niej była owocna i przyjemna. Jesteśmy pewni, że tak właśnie będzie. Wszyscy, którzy przyczynili się do powstania Zielonej Klasy w dowód wdzięczności otrzymali od uczniów wyjątkowe statuetki „Szkolnego Orderu Uśmiechu”. Nie jesteśmy w stanie wymienić tutaj wszystkich zaangażowanych w powstanie Zielonej Klasy, dlatego Wszystkim, którzy tworzyli to piękne dzieło z całego serca DZIĘKUJEMY! B.K.fot. archiwum szkoły Artykuł Święto szkoły i otwarcie Zielonej Klasy pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=12403
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola