Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

SP Drzemlikowice na I Turnieju Piłkarskim im. Kazimierza Górskiego

Data publikacji: 2018-08-14, Data modyfikacji: 2018-08-17
A A AWydrukDrukuj  
 
Do Łodzi nasi sportowcy wyruszyli zaraz po uroczystym zakończeniu roku szkolnego – 22 czerwca. Towarzyszyli im nauczyciele wychowania fizycznego: Wojciech Kołodziej i Agata Basiak, a także Joanna Tatar (rodzic) i dyr. Agnieszka Fabisiak. Zgodnie z regulaminem zawodów, który omówiony został podczas marcowego spotkania przedstawicieli szkół im. Kazimierza Górskiego i władzami Fundacji – do turnieju należało zgłosić 2 drużyny: chłopców i dziewcząt. Zakwaterowanie oraz udostępnienie obiektów sportowych wzięła na siebie SMS. Koszty dojazdu uczniów oraz zakup koszulek wraz z logowaniem pokryła gmina Oława. Pierwszy dzień pobytu w Łodzi miał charakter wyłącznie aklimatyzacyjny: zakwaterowanie, spacer po mieście – m.in. po sławnej ul. Piotrkowskiej – kolacja i wypoczynek przed rozgrywkami, które czekały następnego dnia. Sobota – chłodna i deszczowa – to już wytężona praca na boisku. Każda z drużyn rozegrała po cztery spotkania. Emocji nie brakowało tak na murawie jak i na trybunach. Każda z drużyn chciała pokazać się od jak najlepszej strony. – Grały dzieci w różnych kategoriach wiekowych, najmłodsza uczestniczka miała osiem lat, najstarsi około 15 lat – powiedział po zakończeniu turnieju dla „Gazety Łódzkiej” prezes Fundacji Janusz Jesionek. – Ale nie wynik był najistotniejszy. Dla wielu młodych ludzi było to niezapomniane przeżycie – po raz pierwszy wyjeżdżali na turniej ogólnopolski. Po raz pierwszy przyjechali do Łodzi. W przerwie rozgrywek odbyła się piękna uroczystość złożenia wiązanki kwiatów pod pomnikiem Kazimierza Górskiego, w której wziął udział jego syn Dariusz. Natomiast wieczorem, po zakończeniu zaplanowanych na ten dzień piłkarskich pojedynków, odbyło się spotkanie integracyjne przy grillu, na którym gościem honorowym był Jan Tomaszewski. W niedzielę odbyły się dwa mecze finałowe. Po nich uroczyste wręczenie nagród, wspólne zdjęcia i czas powrotu do domu. – To pierwszy tak poważny turniej, w którym wzięła udział nasza szkoła – powiedział po zawodach dyr. Agnieszka Fabisiak. – Jestem bardzo zadowolona, że mogliśmy w nim wziąć udział. I jestem też bardzo dumna z naszych uczniów, który mężnie walczyli na boisku i pięknie reprezentowali naszą szkołę i gminę Oława. Może czasem brakowało sił i umiejętności, ale na pewno nie woli walki i sportowej determinacji. Brawo! „Drzemlik” fot. archiwum szkoły Artykuł SP Drzemlikowice na I Turnieju Piłkarskim im. Kazimierza Górskiego pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=11191
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola