Belka
Wtorek, 19 Marca 2019   imieniny: Bogdan, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Powiat oławski / ARESZT DLA MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

Data publikacji: 2017-09-09, Data modyfikacji: 2017-09-09
A A AWydrukDrukuj  
 
Powiat oławski / ARESZT DLA MĘŻCZYZNY PODEJRZANEGO O ZABÓJSTWO

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o zabójstwo w powiecie oławskim. Działania lokalnych policjantów w miejscu przestępstwa wspierali funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu. Okazało się, że podejrzany przez ostatnie kilka lat przebywał w Anglii. Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do postawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa. Decyzją sądu mężczyzna został już tymczasowo aresztowany na 3 miesiące, a za czyn, o który jest podejrzany, grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 19 sierpnia 2017 r. Dyżurny policji z Oławy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która podczas spaceru z psem w pobliżu jednego z ogrodów działkowych w Jelczu-Laskowicach znalazła zwłoki mężczyzny. Na miejsce natychmiast skierowano funkcjonariuszy, którzy pod nadzorem prokuratora prowadzili czynności procesowe m.in. przesłuchiwali świadków oraz zabezpieczali materiał dowodowy. Działania miejscowych policjantów wspierali mundurowi z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Dzięki tej współpracy w niespełna dwa tygodnie od zdarzenia dolnośląscy policjanci wpadli na trop podejrzanego na terenie województwa wielkopolskiego. Współdziałając z wielkopolskimi funkcjonariuszami, dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzanego o zabójstwo 26-letniego mężczyznę.

Mężczyzna przez ostatnie kilka lat przebywał w Anglii, jednak został wydalony za przestępstwa, które popełnił i otrzymał zakaz wjazdu do tego kraju. Obecnie nie ma on w Polsce stałego miejsca zameldowania.

Zebrany w sprawie materiał dowodowy dał podstawę do postawienia zatrzymanemu zarzutu zabójstwa, który został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Za popełniony czyn grozić mu może kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / jch), Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola