Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Ponad 25 tysięcy na usuwanie azbestu

Data publikacji: 2018-09-12, Data modyfikacji: 2018-09-14
A A AWydrukDrukuj  
 
Podstawą do uzyskania dofinansowania zadania było złożenie przez gminę Oława stosownego wniosku o dofinansowanie, który został rozpatrzony przez Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu i Uchwałą Zarządu WFOŚiGW nr 197/2018 z dnia 15.03.2018r. zostało przyznane gminie Oława dofinansowanie w formie dotacji. Zadanie dofinansowane w ramach Programu Priorytetowego NFOŚiGW pt.: „SYSTEM – wsparcie działań ochrony środowiska i gospodarki wodnej realizowanych przez WFOŚiGW. Część 1) Usuwanie wyrobów zawierających azbest”. Podjęcie przez Zarząd WFOŚiGW we Wrocławiu niniejszej uchwały umożliwiło gminie rozpoczęcie procedury związanej zarówno z wyłonieniem wykonawcy jak i realizacją w roku 2018 przedmiotowego zadania. Bieżący rok jest kolejnym rokiem, w którym gmina Oława pozyskuje środki finansowe na usuwanie wyrobów azbestowych z nieruchomości położonych na swoim terenie.  W ramach zadania w roku 2018 oczyszczono z wyrobów azbestowych 24 obiekty na 22 nieruchomościach położonych na terenie gminy Oława. W trakcie realizacji zadania właściciele 5 posesji zrezygnowali z usunięcia w tym okresie azbestu przesuwając jego termin na następne lata. Łącznie w ramach zadania usunięto z terenu gminy Oława łącznie 61,720Mg wyrobów azbestowych głównie w postaci płyt falistych stanowiących pokrycia dachowe wszelkiego rodzaju obiektów budowlanych. Zdzisław Węgrzyn fot. „EKO-MIX” Konstanty Spurek, Wrocław Artykuł Ponad 25 tysięcy na usuwanie azbestu pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=12196
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola