Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Płoną pola

Data publikacji: 2018-07-31, Data modyfikacji: 2018-08-02
A A AWydrukDrukuj  
 
Tylko w lipcu oławscy strażacy 35 razy wyjeżdżali do pożarów pól, ściernisk, łąk i trawników. To ponad 30% wszystkich interwencji odnotowanych w tym miesiącu. Warunki meteorologiczne – wysokie temperatury i niewielkie opady, z pewnością przyczyniły się do tej sytuacji. Jednak bezpośrednią przyczyna pożarów nie jest pogoda… tylko działalność człowieka! Bywa, że jest to nieostrożność np. podczas prac polowych ale zdarza się niestety, że jest to celowe działanie. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wraz z Komendą Główną Państwowej Straży Pożarnej już od kwietnia prowadzi kampanię „STOP POŻAROM TRAW”, informując o zagrożeniach związanych z tym nielegalnym i niebezpiecznym procederem. Trzeba dodać, że poza negatywnymi skutkami dla środowiska i stratami majątkowymi, zaangażowanie ratowników w gaszenie pożarów, które zwykle wymagają długiego czasu, może spowodować dłuższy dojazd do innych zdarzeń, gdzie od każdej sekundy zależy ludzkie życie.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1488
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola