Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piknik na Przystani w Brzegu

Data publikacji: 2012-09-15, Data modyfikacji: 2012-09-15
A A AWydrukDrukuj  
 

Zapraszamy mieszkańców Oławy na uroczyste otwarcie przystani miejskiej w Brzegu, które odbędzie się 15 września bieżącego roku, na Placu Drzewnym przy ul. Krakusa.

W imprezie uczestniczyć będzie także nasze miasto. Impreza ta jest bowiem okazją do promocji Oławy wspólnie z innymi nadodrzańskimi miastami naszego regionu poprzez ukazanie walorów turystycznych, przyrodniczych i rekreacyjnych rzeki Odry. W przyszłości i u nas powstanie przystań miejska, w rejonie tzw. "Piasków". Umożliwi to regularne rejsy pomiędzy sąsiadującymi miastami. Na dzień dzisiejszy jest to możliwe z prywatnej Mariny Oława, z gościnności której mieliśmy okazję skorzystać podczas majowego Festiwalu na Odrze „Piana Bosmana”. Na naszej imprezie gościliśmy wówczas miasto Brzeg. Teraz brzeżanie zapraszają nas do siebie w najbliższą sobotę 15 września. Organizatorzy przygotowali liczne atrakcje na wodzie i lądzie, m.in. rejsy po Odrze, pokazy lotu poduszkowców i ratownictwa wodnego WOPR, koncerty zespołów muzycznych, a na zakończenie dnia projekcję kultowego filmu Rejs Marka Piwowskiego. Zapraszamy mieszkańców Oławy do wzięcia udziału w brzeskim pikniku i ciekawego spędzenia najbliższego weekendu nad wodą i na wodzie.

, Źródło artykułu: http://www.um.olawa.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola