Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Pierwszopomocni na drodze

Data publikacji: 2018-07-07, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
W piątek, 6 lipca br. na MOP Oleśnica Mała przygotowano spotkanie dla kierowców. Inicjatorem akcji jest Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad, która zaprosiła do udziału służby najbardziej zaangażowane podczas zdarzeń drogowych, tj. straż pożarną, Policję i pogotowie ratunkowe. Cykl spotkań, które zorganizowane będą podczas sezonu wakacyjnego, ma na celu budowanie świadomości społecznej kierowców, rozwój edukacji w zakresie bezpieczeństwa, ratownictwa na drogach oraz wykorzystywanie nowoczesnych technologii do poprawy bezpieczeństwa. Jak zachować się, będąc świadkiem wypadku, a przede wszystkim, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo i udzielić pomocy osobom poszkodowanym, tłumaczyli obecnym na miejscu kierowcom ratownicy. Strażacy zaprezentowali sprzęt ratowniczy – narzędzia hydrauliczne, które umożliwiają wydobycie osoby ze zniszczonego pojazdu. Intensywny ruch drogowy w sezonie wakacyjnym przekłada się bezpośrednio na większą ilość wypadków. A te, zwłaszcza na drogach, gdzie można rozwijać większe prędkości, często kończą się poważnymi obrażeniami, a nawet śmiercią uczestników. Wielu tragicznych finałów można byłoby uniknąć, gdyby pomoc ofiarom udzielona została już przez świadków wypadu. Dlatego, tak ważne są kampanie informacyjne realizowane przez służby odpowiadające za bezpieczeństwo. Już w pierwszy weekend wakacji, oławscy strażacy pokazywali, jak zachować się, gdy jesteśmy świadkiem wypadku.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1457
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola