Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Piana Bosmana 2013

Data publikacji: 2013-04-11, Data modyfikacji: 2013-04-28
A A AWydrukDrukuj  
 

Podczas III edycji naszego festiwalu podobnie jak w ubiegłym roku, obok pikniku dla mieszkańców i turystów oraz wielu atrakcji na lądzie i wodzie, odbędą się dwa największe i najbardziej spektakularne konkursy - Pływania Na Byle Czym i wyścigi wioślarskie na smoczych łodziach o puchar Wojewody Dolnośląskiego.

W ubiegłym roku oba spotkały się z dużym zainteresowaniem. Rywalizacja, doping publiczności, emocje i świetna zabawa, towarzyszące konkursom, tworzyły specyficzny i niepowtarzalny nastrój, który udzielał się wszystkim uczestnikom. Widowiskowe pływadła zaprezentowało 10 załóg. Tego jeszcze w Oławie nie było, kanał Odrzański zapełnił się kolorowymi dziwadłami, wzbudzając aplauz publiczności zgromadzonej po obu stronach kanału. Największe uznanie publiczności i jury oraz nagrodę w wysokości trzech tysięcy złotych zdobyła załoga Wieś-bud. Drugie miejsce i dwa tysiące złotych zajęła załoga Zwikingów z oławskiego ZWiK-u, trzecie natomiast jednoosobowy Perszing, któremu przyznano tysiąc złotych. Zawody wioślarskie na smoczych łodziach również dostarczyły mnóstwa wrażeń. Kto nie był i nie widział niech żałuje i koniecznie przybędzie w tym roku 25 i 26 maja nad kanał Odrzański za „Piaskami”.
Zapraszamy już dzisiaj, szczególnie do udziału w konkursie Pływania Na Byle Czym i przygotowania ciekawych pływadeł. Warto podjąć się tego zadania i wykorzystać swoją kreatywność zwłaszcza, że czekają naprawdę wysokie nagrody. Zostało co prawda jeszcze parę miesięcy, ale podajemy już dzisiaj Regulamin konkursu, aby dać czas do namysłu jeszcze niezdecydowanym.
UM Oława, Źródło artykułu: www.um.olawa.pl, Autor zdjęć: UM Oława
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola