Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oławskie Dożynki

Data publikacji: 2018-08-25, Data modyfikacji: 2018-08-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Mszą Świętą, podczas której dziękowano za plony w tym niełatwym dla rolników sezonie, rozpoczęły się Dożynki Gminy Oława. W tym roku to Gać była miejscem, gdzie spotkali się rolnicy i mieszkańcy gminy oraz przedstawiciele władz samorządowych. Starostowie przekazali na scenie bochen chleba, upieczonego z mąki z tegorocznych plonów gospodarzom, którymi byli Zastępca Wójta Teresa Jurijków-Górska oraz przedstawiciel miejscowości Gać Jan Kownacki. Po mszy nastąpiły przywitania oraz podziękowania odczytywane przez przedstawicieli różnych instytucji, odczytany został również list prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Następnie nastąpiła szczególnie miła i uroczysta chwila dla strażaków gminy Oława. Z rąk gospodarzy gminy, kluczyki do nowego samochodu gaśniczego odebrali dh Tadeusz Frysztak Komendant Gminny OSP oraz dh Stanisław Druszcz Prezes OSP Owczary. W ten sposób potencjał ratowniczy krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego powiatu oławskiego wzbogacił się o średni samochód ratowniczo gaśniczy GBA na podwoziu Volvo. Jego zakup został sfinansowany ze środków gminy, dotacji z budżetu Państwa, Funduszu Ochrony Środowiska oraz środków Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Nowy samochód z pewnością przyczyni się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa powiatu i będzie w pełni wykorzystywany przez strażaków OSP Owczary. Jednocześnie, władze gminy poinformowały, iż wkrótce rozpocznie się remont remizy w Owczarach, a więc również baza socjalna zostanie zmodernizowana, by zapewnić ratownikom odpowiednie warunki do niełatwej służby, jaką pełnią. W imieniu oławskich strażaków, podziękowania za dotychczasową współpracę i gratulacje z okazji nowego pojazdu złożył bryg. Krzysztof Gielsa Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oławie. Jednostka OSP z Owczar jest jedną z ośmiu jednostek OSP włączonych do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego w powiecie oławskim. Zlokalizowana w południowo-wschodniej części powiatu, w bezpośredniej bliskości autostrady A4, stanowi ważny element systemu bezpieczeństwa. Dzięki zaangażowaniu druhów, którzy regularnie podnoszą poziom swojego przeszkolenia oraz wykazują się dużą dyspozycyjnością, pomoc osobom poszkodowanym udzielana jest jeszcze przed przybyciem jednostek oławskiej PSP.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1500
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola