Belka
Piątek, 16 Listopada 2018   imieniny: Maria, Edmund, Marek
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oławska Noc Muzeów

Data publikacji: 2013-05-16, Data modyfikacji: 2013-05-16
A A AWydrukDrukuj  
 

W Oławie będzie można po raz pierwszy uczestniczyć w imprezie kulturalnej „Noc Muzeów”.

Polega ona na udostępnianiu muzeów, galerii oraz innych instytucji kultury w wybranym dniu w godzinach wieczornych oraz nocnych. Pierwsza Noc Muzeów odbyła się w Berlinie w 1997 r. Cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też inne europejskie miasta podążyły tym śladem organizując w kolejnych latach podobne imprezy u siebie. W Polsce pierwsze tego typu wydarzenie zorganizowano w 2003 r. w poznańskim Muzeum Narodowym. W tę noc można zobaczyć nie prezentowane na co dzień eksponaty oraz miejsca niedostępne dla zwiedzających. W naszym mieście będzie podobnie. Oprócz Izby Muzealnej otwarte będą ratuszowe piwnice oraz wieża, z której podziwiać można rozległe widoki. Dodatkową atrakcją będzie możliwość obejrzenia mechanizmu zegara ratuszowego. O tym wyjątkowym oławskim zabytku opowie zegarmistrz Jan Forczak.
Zapraszamy wszystkich na premierę Nocy Muzeów w naszym mieście!
Powiększenie dostępne po kliknięciu na plakat

UM Oława, Źródło artykułu: www.um.olawa.pl, Autor zdjęć: UM Oława
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola