Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oława / Z NARAŻENIEM ŻYCIA PODJĘLI AKCJĘ RATUNKOWO - GAŚNICZĄ

Data publikacji: 2017-08-28, Data modyfikacji: 2017-08-29
A A AWydrukDrukuj  
 
Oława / Z NARAŻENIEM ŻYCIA PODJĘLI AKCJĘ RATUNKOWO - GAŚNICZĄ

Oławscy policjanci jako pierwsi na miejscu, po odcięciu wycieku gazu z butli, przeprowadzili akcję ewakuacyjną mieszkańców budynku, w którym doszło do wybuchu. Aby nie dopuścić do rozprzestrzenienia się ognia na drewniane elementy budowli, funkcjonariusze podjęli też akcję gaśniczą w lokalu, w którym doszło do pożaru i kontynuowali ją do przybycia straży pożarnej. Dwóch z biorących udział w działaniach policjantów z objawami zatrucia tlenkiem węgla trafiło do szpitala, gdzie udzielono im pomocy medycznej. Do szpitala trafił także poparzony w wyniku zdarzenia mężczyzna.

26 sierpnia br. około godziny 18:40 dyżurny oławskiej policji otrzymał informację o wybuchu gazu w jednym z budynków mieszkalnych. Na miejsce niezwłocznie przybyli trzej policjanci z Rewiru Dzielnicowych oławskiej komendy. Po krótkiej ocenie zastanej sytuacji podjęta została przez nich decyzja o natychmiastowym odcięciu wycieku gazu z butli i ewakuacji mieszkańców budynku, w którym z mieszkania na parterze wydobywał się dym świadczący o pożarze. Po upewnieniu się, że w budynku nie znajdują się już żadne osoby, dzielnicowi rozpoczęli akcję gaśniczą elementów wyposażenia mieszkania, w którym doszło do wybuchu. Na miejscu działania czynności policjantów utrudniał gęsty dym oraz stężenie gazu. Funkcjonariuszom przed przybyciem straży pożarnej udało się przygasić pożar, w wyniku czego nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia na drewniane elementy budynku. 

Przez cały czas akcji ratowniczej jeden z dzielnicowych, znajdujący się na zewnątrz budynku, udzielał pierwszej pomocy poszkodowanemu w wyniku wybuchu 45-letniemu mężczyźnie oraz czuwał nad ewakuowanymi mieszkańcami. Na miejsce przybyło Pogotowie Ratunkowe oraz Państwowa Straż Pożarna, która kontynuowała akcję gaśniczą. 

Dwaj policjanci biorący udział w akcji z objawami zatrucia czadem trafili do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc medyczna. Do szpitala trafił także poszkodowany w wyniku wybuchu mężczyzna. Na miejscu wykonane zostały czynności procesowe z udziałem prokuratora oraz inspektora nadzoru budowlanego, który dopuścił budynek do dalszego użytkowania z wyłączeniem mieszkania, w którym doszło do zdarzenia. Mieszkańcy tego samego wieczoru mogli powrócić bezpiecznie do swoich mieszkań.

informator-lokalny.pl, Źródło artykułu: policja.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola