Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Oława centrum Kurash

Data publikacji: 2012-04-10, Data modyfikacji: 2012-04-10
A A AWydrukDrukuj  
 
Oława centrum Kurash

Z burmistrzem Franciszkiem Październikiem spotkali się Sekretarz Generalny Umid Yakubov, minister sportu Uzbekistanu Komil Yusupov, konsul generalny Republiki Uzekistastanu w Polsce Khalmurad Rachidov, a także doradca ministra sportu i turystyki dr Mieczysław Bigoszewski. Celem wizyty było złożenie władzom miasta propozycji zorganizowania w Oławie pierwszego w Polsce pucharu świata w tej dyscyplinie sportu. Kurash to jeden z najstarszych sportów walki wywodzący się z rejonu Azji, w którym leży Uzbekistan. Jest podobny do judo i polega na sprowadzeniu przeciwnika na ziemię za pomocą rzutów oraz podcięć. Kurash zdobywa sobie coraz większą popularność, rozgrywane są też mistrzostwa świata. Czołową rolę odgrywają w tej dyscyplinie zawodnicy z krajów Azji. Pierwszym Polakiem, który zajął miejsce medalowe, był Paweł Malowaniec. Wicemistrz świata w tej dziedzinie sportu i zarazem prezes Polskiej Federacji Kurash obecnie mieszka w Oławie, stąd pomysł, aby właśnie w naszym mieście zorganizować turniej o puchar świata. Goście obejrzeli bazę hotelową w Oławie, stadion oraz halę sportową. Termin turnieju ustalono na 3 listopada 2012. Zaproszeni będą najlepsi zawodnicy w tej dyscyplinie na świecie. Podczas spotkania wstępnie złożono deklarację o nawiązaniu współpracy z Oławą na wielu płaszczyznach, nie tylko sportowej, ale także gospodarczej i kulturalnej. Wydarzenie to będzie niewątpliwą szansą na promocję Oławy.

, Źródło artykułu: http://www.um.olawa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola