Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O krok od tragedii

Data publikacji: 2018-06-27, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Dramatycznie brzmiało zgłoszenie telefoniczne o pożarze budynku mieszkalnego w Piskorzowie, które trafiło do SK KP w Oławie w środę, 27 czerwca br., tuż po południu. Osoba zgłaszająca mówiła o widocznych płomieniach i dzieciach wychodzących z budynku przez okno. Dyżurny mł. asp. Adam Dumański od razu wysłał na miejsce samochód gaśniczy oraz podnośnik hydrauliczny z JRG Oława oraz zaalarmował jednostki OSP z Domaniowa i Wierzbna. Jako wsparcie, ruszyli również strażacy z JRG Jelcz-Laskowice. Ochotnicy z Wierzbna, którzy niedawno wzmocnili krajowy system ratowniczo-gaśniczy, przybyli na miejsce po niespełna kwadransie, wraz z zastępami JRG Oława oraz Dowódcą jednostki kpt. Piotrem Książkiewiczem. Chwilę później, na miejscu pożaru zameldował się zastęp OSP Domaniów i dotarły zastępy jelczańskie. W chwili przybycia pierwszych jednostek, pożarem objęty był budynek gospodarczy przylegający do budynku mieszkalnego, z którego przed przybyciem straży ewakuowało się dziewięć osób, w tym ośmioro dzieci. Duża ilość ratowników oraz potencjał sprzętowy pozwoliły na jednoczesne prowadzenie obrony budynku mieszkalnego i gaszenie obiektu, objętego pożarem. W międzyczasie, ratownicy sprawdzili czy w budynku nie pozostały żadne osoby – na szczęście urządzenie pomiarowe nie odnotowało zagrożenia, jak również nie było tam osób. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ cały budynek gospodarczy – podczas dogaszania i rozbiórki konieczne było wyburzenie uszkodzonych ścian budynku dla zapewnienia bezpieczeństwa pracy ratowników. Jednak, dzięki trafnym decyzjom Dowódcy i zaangażowaniu strażaków, budynek mieszkalny został obroniony. Dużym wsparciem podczas dogaszania i prac rozbiórkowych byli strażacy z OSP Bystrzyca, którzy przybyli, jako wsparcie, do Piskorzowa średnim samochodem ratowniczo-gaśniczym.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1436
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola