Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

O bezpieczeństwie - z młodzieżą i seniorami

Data publikacji: 2018-10-18, Data modyfikacji: 2018-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Początek sezonu jesiennego to dobra okazja, by przypomnieć o najważniejszych zasadach związanych z bezpieczeństwem i typowymi dla tego sezonu zagrożeniami. Jako element ogólnopolskiej kampanii „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, we wtorek, 16 października 2018 r. w Jelczu-Laskowicach odbyły się dwa spotkania edukacyjno-informacyjne. Podczas przygotowanego przez Urząd Miasta i Gminy w Jelczu-Laskowicach konkursu, dzieci i młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych odpowiadali na pytania związane z bezpieczeństwem pożarowym i nie tylko. Jak przyznała Natalia Eron, która na co dzień odpowiada za obszar zarządzania kryzysowego w Urzędzie, przygotowane pytania nie były łatwe. Jednak uczestnicy wykazali się dużą wiedzą i aby wyłonić zwycięzców w poszczególnych grupach wiekowych, komisja w skład której wchodzili przedstawiciele oławskiej PSP oraz Policji, musiała przeprowadzić dogrywkę w formie pytań ustnych. Uczestnikami kolejnego w tym dniu spotkania, tym razem w jelczańskim Centrum Sportu i Rekreacji, byli seniorzy – mieszkańcy gminy. O tym, jak przygotować swoje mieszkania do sezonu jesienno-zimowego by ograniczyć ryzyko pożarowe i uniknąć zatrucia tlenkiem węgla opowiadał Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Oławie bryg. Krzysztof Gielsa. Szczególną uwagę zwrócił na uświadomienie korzyści, jakie niesie za sobą zamontowanie i właściwa eksploatacja czujek dymu i tlenku węgla w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych. Uzupełnieniem wykładu było losowanie dziesięciu czujników dymu i tlenku węgla ufundowanych przez Urząd Miasta i Gminy Jelcz-Laskowice. Burmistrz Jelcza-Laskowic Bogdan Szczęśniak, który uczestniczył w obu spotkaniach podkreślił, iż zapewnienie możliwe wysokiego poziomu bezpieczeństwa mieszkańcom jest kluczowym tematem dla władz gminy. Potwierdzeniem tych słów jest dotychczasowa współpraca z oławską strażą pożarną i policją, która owocuje zarówno wzmocnieniem potencjału ratowniczego, jak również tego typu kampaniami edukacyjno-informacyjnymi.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1585
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola