Belka
Poniedziałek, 18 Marca 2019   imieniny: Anzelm, Cyryl, Edward
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nowy Naczelnik

Data publikacji: 2018-09-18, Data modyfikacji: 2018-09-20
A A AWydrukDrukuj  
 
Odprawa służbowa, zorganizowana we wtorek 18 września 2018 roku, miała szczególny charakter. Podczas cotygodniowego spotkania służbowego kierowników komórek organizacyjnych oławskiej Komendy, Komendant Powiatowy PSP w Oławie kpt. Bartłomiej Marcinów wręczył akt mianowania na stanowisko Naczelnika Wydziału ds. Operacyjnych i Kontrolno-Rozpoznawczych st. kpt. Łukaszowi Słomie. Nowy Naczelnik przez ostatnie cztery miesiące pełnił już funkcję naczelnika tego wydziału, i niewątpliwie potwierdził w tym czasie gotowość do objęcia stanowiska. Komendant pogratulował awansowanemu, życząc sukcesów w służbie i kontynuacji dotychczasowej, wzorowej współpracy. St. kpt. Łukasz Słoma podziękował za zaufanie oraz zapewnił o pełnej gotowości do podejmowania nowych wyzwań. Podniosła atmosfera nie trwała jednak długo… spotkanie przerwały dzwonki alarmowe. Z otrzymanego przez dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wynikało, że na 171km autostrady A4 doszło do wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i dostawczego busa Zgłaszający podał, że w busie jest kierowca w ciężkim stanie. Do zdarzenia zadysponowane zostały jednostki oławskiej JRG oraz OSP z Domaniowa i Owczar. Po chwili, kolejne zgłoszenie mówiło o przypuszczalnym pożarze przy drodze z Biskupic na Miłocice. Koordynacja działań na stanowisku kierowania wymagała już wzmocnienia jednoosobowego stanowiska dyżurnego – nowy naczelnik niezwłocznie udał się by go wesprzeć!

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1536
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola