Belka
Czwartek, 21 Marca 2019   imieniny: Lubomir, Benedykt, Mikołaj
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Nie trzymaj w domu elektrozłomu!

Data publikacji: 2012-09-02, Data modyfikacji: 2012-09-02
A A AWydrukDrukuj  
 

Od 1 do 11 sierpnia trwała akcja zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, prowadzona wspólne przez PHU DKE MAK-MET Stanisław Juśkiewicz w Godzikowicach oraz Wydział Gospodarki Komunalnej, Mieszkaniowej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego. Mieszkańcy Oławy mogli nieodpłatnie pozbyć się tych odpadów. Zebrano 11.320 kg starych telewizorów, lodówek, pralek, kuchenek, radioodbiorników, komputerów, elektrozabawek, świetlówek, baterii i akumulatorów, robotów kuchennych, a nawet urządzeń medycznych. Ta góra elektrośmieci trafi do specjalistycznych firm, które utylizują i zagospodarowują elektroodpady. 80% przetworzonych odpadów, trafi ponownie do produkcji nowych urządzeń, w postaci surowców i półproduktów.
Organizacja zbiórki w mieście jest trudna, ze względu na różną formę zabudowy.
W Oławie pierwsza akcja spotkała się z zainteresowaniem i życzliwością mieszkańców, a nawet pomocą (kanapki i napoje dla pracowników). Następna będzie przeprowadzona w jesienne soboty, aby każdy miał większe możliwości pozbycia się niebezpiecznych odpadów, zawierających m.in. metale ciężkie i rtęć.
Przypominamy!
Elektroodpadów nie należy wyrzucać wraz z odpadami komunalnymi. Mieszkańcy mogą przekazać je do punktów zbiórki lub do sklepu - przy zakupie nowego sprzętu można oddać stary, tego samego rodzaju, w ilości nie większej niż nowo zakupiony. Punkty zbiórki i sklepy odbierają zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny nieodpłatnie. Wykaz punktów odbierających elektrośmieci znajduje się na stronie internetowej Urzędu Miejskiego: http://www.um.olawa.pl/?n=zuzyty-sprzet-elektryczny-elektroniczny&grupa=news.
Kazimierz Urysz, Jan Mosio

, Źródło artykułu: http://www.um.olawa.pl/
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola