Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

„MIT I HISTORIA” - OLEŚNICA MAŁA, 18 maja 2013 r.

Data publikacji: 2013-04-30, Data modyfikacji: 2013-04-30
A A AWydrukDrukuj  
 

.„VIA REGIA, czyli historie na szlaku Świętego Jakuba ” to tytuł widowiska teatralnego prezentowanego podczas imprezy plenerowej z cyklu „ Mit i historia ”.

Inspiracją tegorocznej edycji jest szlak Św. Jakuba, jeden z najważniejszych chrześcijańskich szlaków pielgrzymkowych, przebiegający między innymi przez Oleśnicę Małą. Od czasów wczesnego średniowiecza przemierzali tędy pątnicy, posłańcy królewscy, zakonnicy oraz handlarze. Spektakl autorstwa Józefa Markockiego z Teatru Formy jest barwną opowieścią z gatunku płaszcza i szpady , pełną dynamicznych i zabawnych zwrotów akcji.
Ponadto w programie majowego spotkania Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie, będące organizatorem, proponuje prelekcję Anny Borkowskiej-Szwarc pt. „Oleśnica Mała - miłość i pasja Stanisława Borkowskiego”, a także koncert chóru „Medici Cantantens ” Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. W niezwykłym otoczeniu oleśnickiego pałacu zaprezentują się również artyści tworzący ceramikę artystyczną, biżuterię, czy też stroje, nawiązujące do minionych epok.
Gminne Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji z/s w Oławie od kilku lat poprzez swoje działania stara się wzbudzić zainteresowanie mieszkańców powiatu oławskiego i okolic zespołem pałacowo-parkowym w Oleśnicy Małej. Dzięki temu artystyczne spotkania przybliżają historię tego miejsca, eksponując architektoniczne piękno.

UM Oława, Źródło artykułu: www.um.olawa.pl, Autor zdjęć: UM Oława
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola