Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Który wieniec dożynkowy będzie reprezentował powiat oławski na Dożynkach Wojewódzkich?

Data publikacji: 2018-08-20, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
Z treścią regulaminy zapoznacie się Państwo klikając tutaj Przypomnijmy, że podczas tegorocznych dożynek, które odbędą się 25 sierpnia w Gaci, oprócz konkursu gminnego na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, wieńce będą oceniane dodatkowo przez komisję powiatową. Konkurs powiatowy wyłoni reprezentanta powiatu na Dożynki Wojewódzkie w Gryfowie, które odbędą się tydzień później – 2 września br. W konkursie biorą udział wieńce ze wszystkich gmin powiatu oławskiego. Oba konkursy: gminny i powiatowy są niezależne od siebie, wyniki gminnego konkursu, nie mają wpływu na rozstrzygnięcie konkursu na szczeblu powiatowym. Przypominamy, że komisja powiatowa będzie brała pod uwagę wieńce – korony, których wysokość nie może przekroczyć 180 cm wysokości i 150 cm szerokości. W tym roku organizatorzy będą brali pod uwagę nawiązanie do wątku niepodległościowego. Wygrany wieniec, będzie reprezentował województwo dolnośląskie na Dożynkach Prezydenckich. Więcej informacji w regulaminie powyżej.   Artykuł Który wieniec dożynkowy będzie reprezentował powiat oławski na Dożynkach Wojewódzkich? pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=11215
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola