Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego

Data publikacji: 2012-11-24, Data modyfikacji: 2012-11-24
A A AWydrukDrukuj  
 
Konsultacje projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego

Prowadzone są konsultacje społeczne projektu Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego do roku 2020.

Jest to dokument, który wytycza cele i kierunki rozwoju regionu. Wizja zawarta w projekcie dokumentu to: „Blisko siebie - blisko Europy”. Jest kilka filarów, na których samorząd województwa chce oprzeć dalszy rozwój regionu. Najważniejsze z nich to:
• stworzenie dla przedsiębiorców dobrych warunków rozwojowych,
• wzmocnienie edukacji,
• rozwój turystyki.
W dokumencie zwrócono szczególną uwagę na kwestie dostępności komunikacyjnej 
w regionie. Warto podkreślić, że samorządy powinny stymulować rozwój w kierunku celów nakreślonych w strategii tak, aby możliwa była koncentracja na projektach i zadaniach kluczowych dla dobra regionu. W okresie 2014 - 2020 spodziewamy się znacznego wsparcia finansowego z Unii Europejskiej. Może to być niepowtarzalna szansa, którą trzeba dobrze wykorzystać. Nowa strategia zakłada również wzmocnienie zaangażowania społecznego oraz większą aktywność sektora prywatnego.

Z projektem strategii wraz z prognozą oddziaływania na środowisko można się zapoznać na stronie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, w zakładce dotyczącej Rozwoju Regionalnego/ Aktualizacja Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego:
http://www.umwd.dolnyslask.pl/rozwoj/aktualizacja-strategii-rozwoju-wojewodztwa-dolnoslaskiego/konsultacje-projektu-strategii-wraz-z-prognoza-oddzialywania-na-srodowisko/

Zachęcamy do udziału w konsultacjach społecznych projektu. Ewentualne uwagi i wnioski mogą być wnoszone do 18 grudnia br. w jeden z wymienionych niżej sposobów:
1. wypełnienie formularza on-line umieszczonego pod wskazanym adresem internetowym,
2. złożone pisemnie na adres Wojewódzkie Biuro Urbanistyczne, ul. Świdnicka 12/16, 50-068 Wrocław, tel. 71/344 52 45,
3. ustnie do protokołu w Wojewódzkim Biurze Urbanistycznym, ul. Świdnicka 12/16, 50-068 Wrocław, pok. 16,
4. za pomocą środków komunikacji elektronicznej bez konieczności opatrywania ich podpisem elektronicznym na adres: wroc@wbu.wroc.pl z dopiskiem w tytule wiadomości „Uwagi SOOS SRWD”.

Jednocześnie informujemy, że 3 grudnia br. w auli Liceum Ogólnokształcącego nr 1 
im. Jana III Sobieskiego w Oławie (I piętro), pl. Zamkowy 10 w godzinach od 10.00 do 12.00 odbędą się konsultacje społeczne, dotyczące projektów ww. wymienionych dokumentów. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w tej publicznej debacie. 

EB, Źródło artykułu: http://www.um.olawa.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola