Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Konkursy dożynkowe

Data publikacji: 2018-07-26, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy to już tradycja naszych dożynek. Nie jest tajemnicą, że najładniejsze tworzą mieszkańcy z naszej gminy. Ich wieńce wielokrotnie wygrywały konkursy powiatowe, wojewódzkie i reprezentowały Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich. Konkurs skierowany jest do rad sołeckich gminy Oława, które swój udział powinny zgłosić do 16 sierpnia br. w siedzibie Referatu kultury, sportu i rekreacji w budynku filialnym Urzędu Gminy Oława na ul. św. Rocha 3. Wieńce należy dostarczyć na boisko sportowe w Gaci w dniu dożynek, tj. 25 sierpnia, do godziny 13.00. Szczegóły w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej. Regulamin konkursu na Najładniejszy wieniec dożynkowy – kliknij tutaj   Podczas dożynek rozstrzygniemy również drugi konkurs na Najlepsze Wino. Zapraszamy koła gospodyń wiejskich, rady sołeckie, kluby seniora oraz stowarzyszenia z terenu gminy Oława do wzięcia udziału w konkursie. Komisja konkursowa przy ocenie oprócz smaku będzie brała pod uwagę: sposób podania; zapach, konsystencję i kolor wina, oryginalność i pomysłowość oraz nawiązanie do tradycji. Uczestnictwo w konkursie musi zostać zgłoszone do 16 sierpnia w siedzibie Referatu kultury, sportu i rekreacji w budynku filialnym Urzędu Gminy Oława na ulicy św. Rocha 3. Wina należy dostarczyć na boisko sportowe w Gaci w dniu dożynek, w godzinach 15.30-16.00. Szczegóły w regulaminie konkursu zamieszczonym poniżej wraz z kartą zgłoszenia udziału. Regulamin konkursu na Najlepsze wino – kliknij tutaj Karta zgłoszenia – kliknij tutaj   Artykuł Konkursy dożynkowe pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=10936
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola