Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kompleks sportowy w Bystrzycy uroczyście otwarty

Data publikacji: 2018-10-16, Data modyfikacji: 2018-10-18
A A AWydrukDrukuj  
 
Po części oficjalnej rozpoczął się turniej piłkarski dla uczniów z gminnych szkół. Rozgrywki, w systemie  każdy z każdym, wygrała drużyna ze Szkoły Podstawowej w Marcinkowicach, II miejsce zajęła drużyna z SP Gać, III z Gminnej Szkoły Podstawowej w Oławie, zaś IV – gospodarze uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Bystrzycy. Najlepsze drużyny otrzymały puchary, a każdy zawodnik pamiątkowy medal z meczu otwarcia bystrzyckiego kompleksu. Podczas październikowego spotkania wybrano również: najlepszego zawodnika spotkania, został nim – Alex Dereń z SP Marcinkowice, oraz najlepszego bramkarza: Szymona Wójcika ze szkoły w Bystrzycy. W przerwie turnieju, zawodnicy mogli spróbować pieczonych ziemniaków z ogniska, przygotowanych przez sołtysa Bystrzycy Pawła Bubałę. – Smaczne, smakują tak jak na obozie – podsumowali młodzi sportowcy. Gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za pełną emocji rywalizację! Podczas rozgrywek uczniowie korzystali z nowo wybudowanego, nowoczesnego zaplecza sportowego o powierzchni 169,6 m2, w którym znajdują się szatnie dla drużyny gości i gospodarzy wraz z węzłami sanitarnymi i prysznicami. Dla kibiców wykonano dodatkowe toalety w tym dla osób niepełnosprawnych. W budynku znajduje się pomieszczenie trenera z szatnią i częścią sanitarną. Inwestycja warta około 2,3 mln zł obejmowała również zagospodarowanie terenu: budowę parkingów, dojazdów do boiska i oświetlenie parkingu. Inwestycję realizowała gmina Oława. Artykuł Kompleks sportowy w Bystrzycy uroczyście otwarty pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=12823
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola