Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Kolejne banki robią ukłon w stronę klientów z Ukrainy

Data publikacji: 2017-10-26, Data modyfikacji: 2017-10-26
A A AWydrukDrukuj  
 
Kolejne banki robią ukłon w stronę klientów z Ukrainy

Przybywa banków, które wychodzą naprzeciw potrzebom nowego segmentu klientów. Najbardziej aktywne instytucje umożliwiają obsługę w języku ukraińskim w oddziale i na infolinii, kilka z nich stawia również na obcojęzyczne wersje materiałów reklamowych. Redakcja Bankier PL przeanalizowała także dostępność kont osobistych i lokat dla obywateli zza wschodniej granicy, po raz pierwszy publikując podsumowanie również w języku ukraińskim.

Bankowość dla obcokrajowców w Polsce kuleje – taki wniosek płynął z analizy oferty bankowej przeprowadzonej przez redakcję Bankier PL w czerwcu br. Ponad trzy miesiące później nadal nie widać gwałtownego zwrotu w stronę nowych klientów, jednak pojedyncze instytucje decydują się na wprowadzenie ułatwień dla coraz liczniejszej grupy obywateli Ukrainy w naszym kraju.

Z pracownikiem banku można dziś porozmawiać po ukraińsku m.in. na infolinii BGŻ BNP Paribas, Banku Zachodniego WBK, Getin Banku, Banku Millennium, Banku Pekao czy PKO Banku Polskiego. Trzeba jednak zaznaczyć, że nie wszystkie instytucje ofertują taką możliwość w pełnym zakresie – w niektórych przypadkach z konsultantem znającym język ukraiński porozmawiać uda się tylko w określonych godzinach. Podobnie w przypadku kontaktu z pracownikiem oddziału – obsługa w języku ukraińskim jest możliwa w wybranych placówkach BGŻ BNP Paribas, Banku Zachodniego WBK i Getin Banku. Kilka banków rozpoczęło także dystrybucję materiałów reklamowych w języku ukraińskim – to ponownie BGŻ BNP Paribas, Bank Zachodni WBK, Bank Millennium i PKO BP, ale także Raiffeisen Polbank.

Oferta kont osobistych dla obywateli Ukrainy jest póki co tożsama z propozycjami dla rodzimych klientów. Różnice, w zależności od banku, dotyczą najczęściej sposobów zakładania rachunku (obcokrajowiec nie zawsze będzie mógł zrobić to online) i rodzaju wymaganych dokumentów. Dla klientów z innych krajów znaczenie będą miały opłaty za zagraniczne przelewy czy korzystanie z bankomatów poza terytorium Polski. Dopiero po uwzględnieniu tych parametrów, układ sił w rankingu najlepszych kont zaczyna się różnić od zestawienia dla klienta polskiego. – Banki próbują zawalczyć o nowego klienta nie tyle niższymi opłatami, co obsługą rachunku w jego języku. Dostępność konsultantów na infoliniach czy strony internetowe w języku ukraińskim – głównie tak banki próbują złowić klientów zza wschodniej granicy – podsumowuje wyniki rankingu ROR-ów Mateusz Gawin, redaktor Bankier PL. 

Klienci z Ukrainy zainteresowani ulokowaniem swoich oszczędności w bankach w Polsce również bez większych przeszkód skorzystają z uniwersalnej oferty, w tym także z najlepszych propozycji na rynku. Ale i tu mogą napotkać na pewne ograniczenia. – W przypadku obywatela Ukrainy, poza standardowymi warunkami, które towarzyszą lokatom, istotną rolę odegra kanał umożliwiający jej założenie oraz dokumenty, których przedłożenia oczekuje bank. Uproszczone formalności będą obowiązywały w instytucjach, które prowadzą już dla tego klienta konto osobiste – mówi Monika Dekrewicz, redaktor Bankier PL. 

Bankier.pl, Źródło artykułu: infowire.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola