Belka
Środa, 20 Marca 2019   imieniny: Aleksandra, Klaudia, Anatol
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Już w tę sobotę - Dożynki Gminy Oława - Gać, 25 sierpnia

Data publikacji: 2018-08-22, Data modyfikacji: 2018-08-22
A A AWydrukDrukuj  
 
  Święto plonów rozpoczniemy dożynkowym korowodem, który ruszy spod świetlicy wiejskiej o godzinie 13:45.  Piętnaście minut później rozpocznie się msza święta polowa.  Po mszy nastąpi tradycyjne przekazanie chleba dożynkowego oraz poświęcenie wieńców.  Następnie druhowie z OSP Owczary uroczyście przyjmą na stan jednostki nowy samochód ratowniczo-gaśniczy, zakupiony m.in. ze środków gminy Oława (więcej o samochodzie czytaj tutaj) O 16.00 rozpoczniemy konkurs na Najładniejszy Wieniec Dożynkowy, zapraszamy przedstawicieli sołectw po karty do głosowania. Jak co roku, to oni, oddają głosy na preferowane prace. Komisja konkursowa po zliczeniu oddanych głosów o 16.30 ogłosi wyniki. Zapraszamy do obejrzenia bogatych w detale, barwnych wieńców. Nie jest tajemnicą, że mieszkańcy gmin Oława robią najpiękniejsze, kilkakrotnie wieniec twórców z naszej gminy wygrywał kolejne szczeble konkursów: powiatowego i wojewódzkiego, dzięki czemu reprezentował Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich w Spale. Od 16.30 do 17.00 zostanie przeprowadzony konkurs na Najlepsze Wino. Ogłoszenie wyników o 17.00 Pomiędzy 16.00, a 19.00 na scenie wystąpią nasze lokalne zespołu: utalentowani seniorzy z Klubu Seniora Kalina, oraz Zespół Pieśni i Tańca Porębiok. Przygotowaliśmy wiele atrakcji dla najmłodszych: warsztaty garncarskie, malowanie na szkle, rzeźbienie w drewnie. Będą dmuchane zamki oraz wiele gier i zabaw dla dzieci. Szczudlarze będą wręczali gadżety gminy Oława. Szukajcie naszych długonogich przyjaciół. W godzinach 15.30 – 19.30 będzie można wziąć udział w animacjach przygotowanych przez Figloraj: będą min. zabawy taneczne, sportowo-rekreacyjne, konkurencje sportowe, zręcznościowe, plastyczne. Będzie kącik malucha i rekreacyjno-sportowy (gigantyczny chińczyk, warcaby, stanowisko do koszykówki, gry w boule, piłki nożnej i wiele, wiele innych) Od 19.00 scena będzie należała do gwiazd tegorocznych dożynek: Loverboy, Exaited, Extazy. Zapraszamy serdecznie!   Konkurs na Najładniejszy wieniec dożynkowy to już tradycja naszych dożynek. Nie jest tajemnicą, że najładniejsze tworzą mieszkańcy z naszej gminy. Ich wieńce wielokrotnie wygrywały konkursy powiatowe, wojewódzkie i reprezentowały Dolny Śląsk na Dożynkach Prezydenckich. Podczas dożynek rozstrzygniemy również drugi konkurs na Najlepsze Wino. Od godziny 19.00 scena należy do gwiazd tegorocznych dożynek. Na scenie zobaczymy zespoły: Loverboy, Exaited i Extazy:     LOVERBOY Zespół ma na swoim koncie takie hity jak: “Ogarnij się dziewczyno”, “Grzejesz mnie”, “Smakowita”, czy “W aucie się nie jara”, które na kanale YouTube mają miliony odsłon.   EXAITED     EXTAZY:   Artykuł Już w tę sobotę – Dożynki Gminy Oława – Gać, 25 sierpnia pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=11280
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola