Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

III festiwal na Odrze „Piana Bosmana”

Data publikacji: 2013-05-29, Data modyfikacji: 2013-05-29
A A AWydrukDrukuj  
 

25 i 26 maja na cyplu Zwierzyńca Dużego i kanału odrzańskiego, Ośrodek Kultury w Oławie, przy współpracy Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego i Tomasza Strażyńskiego, zorganizował wodniacką imprezę „Piana Bosmana”.

Choć pogoda była kapryśna i nie rozpieszczała uczestników imprezy, to nie zakłóciła zabawy na lądzie i wodzie. Z powodzeniem odbyły się najważniejsze konkursy: pływania na byle czym i zawody wioślarskie na smoczych łodziach. Główną nagrodę w konkursie pływania na byle czym, w wysokości 4000 zł (fundatorem był pomysłodawca imprezy Tomasz Strażyński) zdobyła „Weselna WENA” – niezwykle barwna tratwa z hucznym weselem i weselnikami. Drugą nagrodę (ufundowaną przez Burmistrza Oławy w wysokości 2500 zł) otrzymał „Dziad Polski”, pływadło z Augustowa. Trzecie miejsce (1500 zł ufundowane przez Burmistrza Oławy) przyznano „Jelczańskiej Straży Ogniowej”.
W emocjonujących wyścigach na smoczych łodziach o Puchar Wojewody Dolnośląskiego zwyciężyła załoga Kogeneracji S.A. z Wrocławia. Drużyna reprezentująca oławski samorząd zajęła 7 miejsce ścigając się z drużyną Urzędu Marszałkowskiego. Załoga z oławskiego Ośrodka Kultury, chociaż zgłosiła się do zawodów spontanicznie i dosłownie w ostatniej chwili, to z wielkim zaangażowaniem walczyła o swoją pozycję w pierwszej dziesiątce. Wyścigi na smoczych łodziach pokazały, że nie liczy się miejsce na podium, ale wspólna zabawa, dobry humor, pozytywne emocje i optymizm. Tegoroczny festiwal ponownie udowodnił, że imprezy nad wodą i na wodzie przyciągają mieszkańców bez względu na pogodę i służą integracji lokalnej społeczności.
Burmistrz Miasta Oława wraz z organizatorami dziękuje firmom, instytucjom, wodniakom i wszystkim, którzy pomogli w zorganizowaniu tegorocznego festiwalu. Szczególne podziękowania należą się Brzeskiemu Pułkowi Saperów za prezentację wojskowego sprzętu technicznego i strażakom z Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Jelcza – Laskowic za przybycie na własny koszt, umożliwienie najmłodszym uczestnikom obejrzenie wozu bojowego, a także za prawdziwy pokaz „bicia Piany Bosmana”.
(RR)

UM Oława, Źródło artykułu: www.um.olawa.pl, Autor zdjęć: UM Oława
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola