Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dofinansowanie wyposażenia Biblioteki oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej

Data publikacji: 2012-07-19, Data modyfikacji: 2012-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Dofinansowanie wyposażenia Biblioteki oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej

Gmina Miasto Oława uzyskała kolejne dofinansowanie, tym razem na realizację projektu pn. „Wyposażenie Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej zlokalizowanych w budynku ratusza Rynek 1 w Oławie w meble i sprzęt multimedialne”. Projekt będzie realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego na lata 2007-2013, Priorytet 9 „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich na terenie Dolnego Śląska (Miasta), Działanie nr 9.1 „Odnowa zdegradowanych obszarów miejskich w miastach powyżej 10 tysięcy mieszkańców”.
Przedmiotem projektu jest zakup nowego wyposażenia meblowego oraz sprzętu multimedialnego do pomieszczeń Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Izby Muzealnej Ziemi Oławskiej, które mają swoje siedziby w ratuszu Rynek 1 w Oławie.
W ramach projektu funkcjonalność biblioteki zostanie poszerzona o następujące elementy:

 • e-galeria: zbiory tj.: pocztówki, listy, zdjęcia, monety oraz inne drobne eksponaty będzie można udostępnić zwiedzającym w formie elektronicznej przedstawiając je na monitorach zawieszonych w salach muzealnych.
 • w części kinowej muzeum powstanie 3-4 miejsca do krótkich ekranizacji;
 • stacja dokująca - to usługa zapewniająca szybki i bezproblemowy dostęp do praktycznie wszystkich materiałów związanych z biblioteką, przechowuje ona materiały i udostępnia je swoim użytkownikom, tak że zawsze można skorzystać z nich i łatwo wysłać na tablet, telefon, komputer;
 • samodzielne stanowisko odsłuchu muzyki dla użytkowników biblioteki;
 • odsłuch płyt winylowych na miejscu;

Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu możliwe będzie organizowanie pokazów, wystaw, lekcji tematycznych dla uczniów, prezentacji multimedialnych, umożliwienie mieszkańcom miasta swobodnego korzystania z Internetu, zbiorów bibliotecznych i baz danych.
Realizacja założeń projektu przyczyni się do poszerzenia funkcjonalności obu instytucji, powstrzymania procesu niszczenia dziedzictwa kulturowego miasta oraz wsparcia procesu rewitalizacji. Ponadto realizacja projektu wpłynie na ożywienie społeczno-kulturalne, a także poprzez podniesienie atrakcyjności tych miejsc, na wzrost zainteresowania ze strony mieszkańców.

Całkowita wartość projektu: 1 575 861,24 zł
Kwota dofinansowania: 757 125,60 zł
 

um.olawa.pl, Źródło artykułu: um.olawa.pl, Autor zdjęć: um.olawa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola