Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dofinansowanie kosztów kształcenia

Data publikacji: 2012-08-27, Data modyfikacji: 2012-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Dofinansowanie kosztów kształcenia

Od 1 września zmieniają się warunki dofinansowania pracodawcom kosztów kształcenia zawodowego młodocianych pracowników. Jest to związane z reformą systemu szkolnictwa zawodowego. Najistotniejsze zmiany:

1. Wszystkie szkoły zawodowe realizować będą jednolity, trzyletni cykl kształcenia.

2. Do 31 grudnia 2014 będzie obowiązywał okres przejściowy, umożliwiający ukończenie dwuletnich szkół zawodowych uczniom, kontynuującym naukę w II klasie.

3. Pracodawcom, którzy po 1 września 2012 podpiszą z młodocianym pracownikiem umowę o pracę w celu przygotowania zawodowego (okres przygotowania musi wynosić trzy lata), przysługiwać będzie dofinansowanie w wysokości:
• w przypadku nauki zawodu - 8.081 zł przy okresie kształcenia wynoszącym 36 miesięcy. Jeżeli okres kształcenia jest krótszy, kwota dofinansowania będzie wypłacana w wysokości proporcjonalnej do okresu kształcenia,
• w przypadku przyuczenia do wykonywania określonej pracy - 254 zł za każdy pełny miesiąc kształcenia.
Rozlicznie dofinansowań na podstawie umów zawartych przed 1 września odbywa się na dotychczasowych zasadach.

4. Dofinansowanie kosztów kształcenia młodocianych pracowników będzie traktowane jako pomoc de mini mis, udzielana zgodnie z warunkami określonymi w rozporządzeniu Komisji (WE) nr 1998/2006 z dnia 15.12.2006 r. w sprawie stosowania art. 87 i 88 Traktatu do pomocy de minimis (Dz. Urz. UE L 379 z 28.12.2006, str. 5).

5. Każdy przedsiębiorca starający się o zwrot kosztów kształcenia, zobowiązany jest do przedłożenia dodatkowych dokumentów oprócz obowiązujących dotychczas:
• wszystkich zaświadczeń o pomocy de minimis, jakie otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc oraz w ciągu dwóch poprzednich lat, lub oświadczenia o wysokości pomocy de minimis otrzymanej w tym okresie, albo oświadczenia o nieotrzymaniu takiej pomocy,
• informacji na formularzu zawartym w rozporządzeniu Rady Ministrów z 29 marca 2010 w sprawie zakresu informacji, przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis,
• spółki prawa handlowego, spółki cywilne i osoby fizyczne, których przychody netto za poprzedni rok obrotowy wyniosły w polskiej walucie równowartość co najmniej 1.200.000 euro, mają obowiązek dołączyć sprawozdanie finansowe za okres 3 ostatnich lat, sporządzone zgodnie z przepisami o rachunkowości.
W przypadku niekompletności wymaganych dokumentów nie będzie możliwe udzielenie dofinansowania kosztów kształcenia młodocianego pracownika.

Wszystkie informacje na temat zmian w zasadach udzielania pomocy de minimis oraz obowiązujące akty prawne i formularze są dostępne na stronie www.um.olawa.pl/Vademecum przedsiębiorcy/Niezbędnik.
(GCI)

 

um.olawa.pl, Źródło artykułu: um.olawa.pl, Autor zdjęć: um.olawa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola