Belka
Niedziela, 16 Grudnia 2018   imieniny: Albina, Zdzisław
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Dodatkowe atrakcje na długi weekend

Data publikacji: 2013-04-30, Data modyfikacji: 2013-04-30
A A AWydrukDrukuj  
 

Zapraszamy Oławian na Dni Księstwa Brzeskiego, które odbędą się od 1 do 5 maja br. w Brzegu. Oławianie mają możliwość skorzystania z atrakcji - w programie m.in. sobotni koncert Ewy Farny i niedzielny Macieja Maleńczuka.

Więcej informacji na stronie organizatora: http://www.brzeg.pl/data/images/plakaty/dni_brzegu_2013.jpg

Dodatkową atrakcją przygotowaną dla oławian na 4 i 5 maja (sobota i niedziela) są rejsy rzeką Odrą z Mariny Oława do przystani miejskiej w Brzegu. Oławianie mają okazję odbyć półtoragodzinny rejs drewnianymi statkami pasażerskimi za przysłowiową „złotówkę”. Statki odpływać będą z przystani przed Tawerną Kapitańską w Ścinawie Polskiej o godzinie: 10:00, 14:00 i 18:00, a z Brzegu o godzinie: 12:00, 16:00 i 20:00.

Oława i Brzeg wspólnie promują odrzański szlak wodny i walory rekreacyjno-krajoznawcze Odry. W naszym regionie dzieje się naprawdę sporo, zechciejmy tylko z tego skorzystać. Zapraszamy wszystkich w tą niezapomnianą podróż, z wody bowiem wszystko wygląda inaczej, a nie codziennie trafia się okazja, żeby to przeżyć!

UM Oława, Źródło artykułu: www.um.olawa.pl, Autor zdjęć: UM Oława
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola