Belka
Sobota, 15 Grudnia 2018   imieniny: Nina, Celina, Walerian
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Deratyzacja w mieście

Data publikacji: 2012-10-03, Data modyfikacji: 2012-10-03
A A AWydrukDrukuj  
 
Deratyzacja w mieście

Na podstawie § 29 ust. 2 Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie gminy miejskiej Oława (uchwała nr XLV/340/05 Rady Miejskiej w Oławie z 28 listopada 2005 - Dz.Urz. Województwa Dolnośląskiego nr 112, poz. 1858 z późn. zm.) ustalono następujące terminy przeprowadzania deratyzacji:

• na terenach wysokiej i niskiej aktywności gryzoni, określonych na załączonej mapie - od 23 kwietnia do 30 listopada 2012
• na pozostałych terenach - od 12 do 30 listopada 2012. 
Właściciele i użytkownicy nieruchomości zabudowanych zobowiązani są do wyłożenia (na własny koszt) w tym okresie i systematycznego uzupełniania przez czas prowadzenia deratyzacji, trutki na gryzonie (szczury, myszy). Wskazane jest stosowanie rodencytydów II generacji.

Uwaga: Ze względu na trujące własności, miejsca wyłożenia substancji, winny być odpowiednio oznakowane i zabezpieczone przez dostępem osób trzecich, w szczególności dzieci i zwierząt.
Jan Mosio
WGKMiOŚ

, Źródło artykułu: http://www.um.olawa.pl/, Autor zdjęć: sxc.hu
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola