Belka
Środa, 23 Stycznia 2019   imieniny: Maria, Ildefons, Rajmund
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Centrum Sztuki w Oławie zaprasza

Data publikacji: 2019-01-04, Data modyfikacji: 2019-01-05
A A AWydrukDrukuj  
 
Zaproszenie na wernisaż i wystawę W styczniu zapraszamy do Galerii OKO na wystawę malarstwa Bożeny Franieczek “Szereg rozbieżny”. Prace artystki znajdują się w galerii YAM w Zakopanem oraz zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. Malarka tematu swoich prac poszukuje zarówno w otaczającym ją na co dzień świecie, jak również podczas licznych podróży w miejsca malownicze, ciekawe, a także te, w których aby piękno dostrzec, trzeba wykazać się dużą wrażliwością i wnikliwym zmysłem obserwacji. Przez pryzmat własnego postrzegania i interpretacji tematu wyraża wszystko to, co w realiach XXI wieku z pozoru można łatwo i szybko przekazać za pośrednictwem technologii dostępnej w ręku każdego z nas. Bożena Franieczek wkrótce po ukończonych studiach na Wrocławskim Uniwersytecie Medycznym zaczęła równolegle podążać artystyczną drogą. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych w Dyscyplinach Plastycznych w Architekturze, ze specjalizacją malarstwo w pracowni profesora Leszka Mickosia i dr hab. Anny Marii Kramm. Malarka eksperymentuje w wyborach zarówno tematów, technik malarskich, jak i formatów prac: od miniatur po śmiałe olbrzymy. Często swoje prace wzbogaca o elementy ze świata rzeźby, ceramiki oraz szkła. Tworzy zarówno zaskakujące śmiałymi barwami kolaże jak i ascetyczne, jakby uśpione monochromaty.Od 2009 roku artystka zrealizowała wystawy indywidualne i zbiorowe, w tym wystawy pokonkursowe; m.in.: Passione, Empatia, Clou Sztuki, Między Miastami, Sztuki Szał, Festiwal Malowania, do Zdrowia przez Sztukę, Uwiecznić zachwyt i oczarowanie – akademickie tematy – akademickie interpretacje, Zaplanowane i Nieprzewidziane. Na wernisaż zapraszamy w czwartek 10 stycznia o godz. 17:30 do Galerii OKO w budynku Ośrodka Kultury – filii nr 2 Centrum Sztuki. Artykuł Centrum Sztuki w Oławie zaprasza pochodzi z serwisu Gmina Oława.

Pełna treść wiadomości na: gminaolawa.pl/?p=15618
https:, Źródło artykułu: https:
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola