Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bieg Piastów Śląskich

Data publikacji: 2012-07-27, Data modyfikacji: 2012-08-30
A A AWydrukDrukuj  
 
Bieg Piastów Śląskich

Wydział Promocji i Współpracy Europejskiej informuje mieszkańców Oławy o mającym się odbyć Biegu Piastów Śląskich. Bieg organizowany jest w niedzielę 12 sierpnia bieżącego roku w Brzegu. Organizatorem jest fundacja ROZWÓJ i Stowarzyszenie MONAR pod patronatem Urzędu Miasta Brzeg i Starostwa Powiatowego w Brzegu. Oława jest historycznie powiązana z piastowskim Brzegiem bowiem w swojej bogatej, ponad 777-letniej historii od roku 1311 do 1675, jedynie z 46-letnią przerwą, należała do księstwa brzeskiego i następnie legnicko-brzeskiego.
Wspomnieć należy przy okazji, że pamiątką okresu piastowskiego jest m.in. gotycki kościół Matki Bożej Pocieszenia, a także część zamku książęcego zwana pałacem księżnej Luizy, gdzie obecnie mieści się Urząd Miejski.
Zachęcamy zatem do czynnego udziału w biegu, którego ideą jest propagowanie zdrowego, trzeźwego stylu życia i promocja regionu. Jest to także okazja do integracji lokalnej społeczności sąsiednich miast będących niegdyś pod wspólnym panowaniem Piastów Śląskich.
Więcej informacji na temat biegu znajdą Państwo na stronie www.brzegwbiegu.pl oraz www.fundacjarozwoj.org tam też należy składać zapisy.
Zapraszamy oławian do udziału!
Renata Romanowska

um.olawa.pl, Źródło artykułu: um.olawa.pl, Autor zdjęć: um.olawa.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola