Belka
Czwartek, 24 Stycznia 2019   imieniny: Felicja, Rafał, Tymoteusz
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Bezpieczna droga na wakacje

Data publikacji: 2018-06-23, Data modyfikacji: 2018-07-28
A A AWydrukDrukuj  
 
Sezon wakacyjny związany jest z podróżami – najpierw wyjeżdżamy na wakacje, a później z nich wracamy. Odwiedzamy różne ciekawe miejsca, których w Polsce nie brakuje. Zwiększona intensywność ruchu drogowego oznacza niestety większą ilość wypadków drogowych. Każdy z nas może być świadkiem wypadku i… każdy może uratować ludzkie życie! Tuż po godzinie dwunastej, w sobotę 23 czerwca, na parkingu przed Galerią Quick Park Oława strażacy z oławskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej pokazali, jak wydobyć z uszkodzonego pojazdu osoby i udzielić im pomocy. W białym fordzie unieruchomione były dwie osoby, które wymagały natychmiastowej pomocy. Pokazowa akcja zaprezentowała obserwującym osobom możliwości strażackiego sprzętu ratowniczego oraz techniki stosowane przez strażaków. Utrudnienia scenariusza wymagały nie tylko usunięcia drzwi pojazdu ale również wycięcia dachu. Prowadzone działania komentowane były na bieżąco przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Oławie bryg. Krzysztofa Gielsę, który również mówił, jak świadkowie wypadku powinni się zachować, by być bezpieczni oraz pomóc poszkodowanym. Kolejnym elementem dzisiejszego pokazu było zaprezentowanie techniki udzielania pierwszej pomocy, nie tylko ofiarom wypadków drogowych. Najpierw krótkie szkolenie przeprowadzili strażacy z oławskiej jednostki, a następnie każdy mógł spróbować swoich sił, prowadząc resuscytację na specjalnych fantomach. Najchętniej, do udzielania pomocy ruszyły… dzieci. I tak jest też w rzeczywistości – najczęściej pierwszej pomocy udzielają właśnie najmłodsi.

Pełna treść wiadomości na: kpolawa.kwpsp.wroc.pl/?p=1413
kpolawa.kwpsp.wroc.pl, Źródło artykułu: kpolawa.kwpsp.wroc.pl
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  oławski

  Powiat oławski - powiat zlokalizowany no południowo-wschodnim skraju województwa dolnośląskiego (w nizinnej części Dolnego Śląska) z siedzibą w Oławie. Urbanizacja terenów sięga 63,6%. Gminy wchodzące w skład powiatu to: Oława (gmina miejska), Jelcz-Laskowice, Domaniów, Oława (gmina wiejska).Jest to jeden z licznej grupy powiatów powstałych po reformie administracyjnej z 1999 roku.

  Przebiega przez niego autostrada A-4 i magistrala kolejowa nr 132.

  Bliskość granicy z Czechami i Niemcami pozytywnie wpływa na rozwój życia społecznego i gospodarczego. Użytki rolne stanowią ponad 60% powierzchni. Znaleźć tu można wielkie obszary gruntów ornych, dużą część z nich stanowią grunty najwyższej klasy. Zainteresowani zwiedzaniem i wypoczynkiem powinni zwrócić szczególną uwagę na zabytki architektury, rozległe zielone tereny i ośrodki rekreacyjne nad zalewami.   

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola